logo Silvarium tisk

Rozhovor s Oldřichem Volfem, ředitelem Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje

Připravit se už teď na situaci, která může přijít v horizontu desítek let. To je základní poselství analýzy, kterou zpracoval ředitel Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje (HZS KVK) Oldřich Volf. Materiál reaguje na loňský rozsáhlý požár v okolí Hřenska, jemuž padly za oběť tisíce hektarů lesa. A vzhledem k vývoji klimatu ve Střední Evropě může podobná situace nastat i v Krušných horách či Slavkovském lese. „Měli bychom být připraveni, abychom nebyli zaskočeni,“ řekl v rozhovoru ředitel krajských hasičů.

Celý rozhovor najdete v deníku Mladá fronta DNES

Psaní komentářů k článkům na serveru Silvarium.cz zůstává přístupné pro všechny čtenáře. Pro vkládání komentářů je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Anketa

Považujete působení dosavadního generálního ředitele Lesů ČR Dalibora Šafaříka za úspěšné?

Poslední komentáře

Naši partneři

Lesy ČR VLS Národní lesnický institut ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK Lesnicko-dřevařská komora ČR Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o. Agrární komora ČR Projekt LARIXUTOR

Naše další weby

Sociální sítě