logo Silvarium tisk

Poděbrady dají v únoru pokácet alej se 47 topoly kanadskými, která vede z Tyršových sadů přes Palackého ulici k historické vodárně. Dožilé stromy vysazené zhruba před sto lety jsou ohrožením, dva už spadly. Radnice připravuje také rozsáhlejší obnovu centrálního lázeňského parku. Má připravený projekt a požádala o dotaci. Náklady mají překročit 80 milionů korun, řekl ČTK místostarosta Ladislav Langr (Volba pro Poděbrady).

Podle Langra postupně dožívá většina stromů z původní výsadby z 20. a 30. let minulého století, kdy se Poděbrady začaly urbanizovat. Na kácení topolů u vodárny má město havarijní výměr. "V průběhu února dojde ke kácení, je nařízená náhradní výsadba, bude tam nový chodník včetně osvětlení," řekl Langr. V náhradní výsadbě se počítá s vysazením zhruba šesti desítek dubů letních.

Vedle obnovy dožilé topolové aleje chystají Poděbrady i větší revitalizaci centrálního lázeňského parku. „Zahrnuje výměnu dřevin, úpravu parkových ploch, nakládání s vodou, nové mlatové cesty, náklady mají překročit 80 milionů korun," řekl Langr. Město požádalo o dotaci, výsledek dotačního řízení očekává v druhé polovině roku. „Když všechno vyjde, mohlo by se začít na podzim 2025," doplnil Langr.


ČTK

Diskuse na serveru Silvarium.cz zůstává přístupná pro všechny čtenáře. Pro vkládání příspěvků je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Poslední komentáře

Anketa

Domníváte se, že lesnictví potřebuje nové přístupy založené na šlechtění lesních dřevin pro vyrovnání se se současnými problémy?

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK Lesnicko-dřevařská komora ČR Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o. Agrární komora ČR Projekt LARIXUTOR

Naše další weby

Sociální sítě