"Desítka policistů z obvodního oddělení ve Frýdku-Místku obsadila 1. května vytipovaná místa a trasy ve Skalici, kudy by mohli nezodpovědní terénní jezdci projíždět.
„Jednotlivá stanoviště bylo nutné vybrat tak, aby byla nejen bezpečná, ale zároveň taktická. V síti policejních hlídek nakonec uvízl šestadvacetiletý motorkář z Frýdecko-Místecka, který se svou terénní motorkou projížděl skalickým lesem. Ten je označen jako významná evropská lokalita Niva Morávky. Dopustil se tímto porušení lesního zákona, který tuto činnost v lese vysloveně zakazuje," uvedl frýdecko-místecký policejní mluvčí Vlastimil Starzyk.
Jak dále dodal, přestupek bude dále řešit správní orgán frýdecko-místeckého magistrátu. V tomto řízení muži hrozí až stotisícová pokuta. „Tímto opatřením jsme navázali na minulé dopravní akce s názvy Lesník a Enduro, které se rovněž týkaly nelegálních jezdců v lesích Chráněné krajinné oblasti a okolí. Jelikož máme informace, že motorkáři v lesích stále jezdí, budeme kontroly opakovat," ujistil Vlastimil Starzyk."
Policisté chytili při akci v lese motorkáře (fm.denik.cz)
Monitoring médií
- úterý 26. květen 2026
- Semafor přepnul na žlutou. V Českém Švýcarsku platí noční zákaz vstupu do lesů (decinsky.denik.cz)
- V Průhonicích budují unikátní sbírku invazních patogenů ohrožujících krajinu (ČTK)
- Letecká technika je klíčem k efektivnímu hašení požárů, řekl odborník z ČZU (ČTK)
- Požár lesa u Jílového. K hořícím stromům spěchali hasiči ze širokého okolí (decinsky.denik.cz)
- Hledáme odpovědi na klimatickou změnu a používáme satelitní data, říká správce křivoklátských lesů (zivauni.cz)
- Den v lese plný zážitků: Člověk, les a zvěř 2026 (vls.cz)
- Žáci se proměnili v lesníky, sázeli a měřili stromy a poznávali zvířata (litomericky.denik.cz)
- pondělí 25. květen 2026
- Sucho oslabuje lesy, ty pak podléhají škůdcům. Požáry budou v budoucnu častější (ct24.cz)
- Hrozby pro české lesy (ČT 1)
- Lesy v ČR (ČT 1)















