logo Silvarium tisk

Policisté loni ve středočeské části Brd rozdali víc pokut kvůli vjezdu do chráněné krajinné oblasti (CHKO). Uložili jich 413, meziročně o 50 více. Naopak případů neoprávněného parkování ubylo. Hlídky jich zaznamenaly 96, předloni 261. Neodhalily také žádný případ táboření s rozdělaným ohněm, uvedla dnes na webu Monika Schindlová z příbramské policie.

Nejvíce blokových pokut policisté rozdali v červnu a v září. Někteří lidé podle mluvčí nevědí, že i když u lesa není zákazová dopravní značka, nemohou podle zákona do lesa vjíždět ani v něm parkovat.

Policisté loni v Brdech řešili i dva případy trestných činů, šlo o pytláctví a krádež nafty z pracovního stroje. Desetkrát hlídka vyjížděla k prověření nálezu munice, kdy musel být přivolán pyrotechnik.

Policisté loni zasahovali v Brdech již osmou sezonu, někdejší vojenský újezd se přeměnil na chráněnou krajinnou oblast počátkem roku 2016. Příbramští policisté kvůli tomu přibrali nové lidi a dostali speciální techniku - terénní vozidla, čtyřkolky a drony. Obvodní oddělení Příbram-venkov má na starosti středočeskou část Brd s rozlohou kolem 175 kilometrů čtverečních.


ČTK

Diskuse na serveru Silvarium.cz zůstává přístupná pro všechny čtenáře. Pro vkládání příspěvků je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Poslední komentáře

Anketa

Do jaké míry by se Vás dotklo případné zrušení adaptační platby?

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK Lesnicko-dřevařská komora ČR Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o. Agrární komora ČR Projekt LARIXUTOR

Naše další weby

Sociální sítě