logo Silvarium tisk

Psal se rok 2018 a já cestovala po Latinské Americe, abych v rámci mezinárodních rozvojových studií navštívila několik organizací zaměřených právě na rozvoj. Mou poslední zastávkou byl alternativní zemědělský projekt v Belize. Dostat se tam znamenalo využít místní způsob dopravy – jízdu na korbě pick-upu – a požádat řidiče, aby mě nechal vystoupit v zatáčce, které místní říkají Skládka. Odtamtud jsem musela pěšky do malé vesnice, abych našla muže jménem Alfonso. Zeptala jsem se prvního člověka, kterého jsem potkala, a ten mě nasměroval k jeho domu.

Celý článek najdete zde

Komentáře  

0 # schutzmeister@iex.cz 2022-11-09 12:00
Jen bych k článku jako vlastník jedlého lesa dodal, že nejde pouze o samozásobení potravinama - to můžete mít permakulturní sadozahradu a ne les - ale o kombinaci potravinového zásobení a těžby dříví - proto jde o les. Krom samozřejmě ještě jednoho plusu - údržba je daleko snažší, jak u intenzivního sadu.
A - kupodivu - lesní a jedlé dřeviny se velmi dobře snáší až podporují - takže super úroda i nezanedbatelný etát dřeva. Při sadbě cenných dřevin jako ořech, hruška, švestka, meruňka si umím představit i slušnej zisk z prodeje dřeva.
V tomto pojetí taky skvěle funguje pařezení - jak vtroušených nejedlých tak třeba slivoní.
Ale tady u " přežranejch lidí " je to samo jen pro radost. :roll:

Diskuse na serveru Silvarium.cz zůstává přístupná pro všechny čtenáře. Pro vkládání příspěvků je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Poslední komentáře

Anketa

Pokládáte zřizování NP na Křivoklátsku za ideální způsob ochrany tamní přírody?

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK Lesnicko-dřevařská komora ČR Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o. Agrární komora ČR Projekt LARIXUTOR

Naše další weby

Sociální sítě