logo Silvarium tisk

Povodí Ohře opraví dolní jez na Ohři v Kadani na Chomutovsku. Stavební práce, jejichž součástí je vybudování rybího přechodu, omezí provoz na cyklostezce. Náklady jsou 76 milionů korun. Rekonstrukce začne v březnu. ČTK o tom dnes informovala mluvčí státního podniku Dana Zikešová.

Celou konstrukci jezu stavaři vybourají a postaví novou. „Její tvar se nezmění a bude vycházet z toho původního. Novým provedením jezu vyhovíme i estetickým nárokům a zachováme charakter místa," uvedla Zikešová. Stavět se bude deset metrů dlouhá opěrná zeď, která prodlouží zeď na pravém břehu.

Nový rybí přechod bude dlouhý 56 metrů, ve dně široký tři metry. „Zprůchodníme tak příčnou překážku, kterou jez nyní tvoří, a zajistí se migrace ryb a mihulovců," řekla mluvčí. Rybí přechod bude monitorován.

Stavební práce jsou rozděleny do dvou etap, s jejich dokončením se počítá v lednu 2026. Příjezd na staveniště bude možný pouze korytem řeky Ohře, přičemž ke sjezdu do řeky budou vozidla stavby využívat část cyklostezky podél pravého břehu. "Pro skladování materiálu využijeme část přilehlého parkoviště v ulici Pokutická, počet parkovacích míst se tak sníží," uvedla Zikešová. Příjezd k provozovnám zůstane zachován. O přesném termínu zahájení, který závisí na hydrologických a klimatických podmínkách, bude Povodí Ohře informovat na sociálních sítích.


ČTK

Diskuse na serveru Silvarium.cz zůstává přístupná pro všechny čtenáře. Pro vkládání příspěvků je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Poslední komentáře

Anketa

Do jaké míry by se Vás dotklo případné zrušení adaptační platby?

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK Lesnicko-dřevařská komora ČR Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o. Agrární komora ČR Projekt LARIXUTOR

Naše další weby

Sociální sítě