logo Silvarium tisk

Oblast středojižního Chile v současnosti čelí devastujícím lesním požárům, které působí stále další škody na přírodním prostředí a průmyslu celulózy. Státní lesnická korporace CONAF, nezisková organizace spadající pod ministerstvo zemědělství, zaznamenala za sezonu od loňského července přes 4 400 požárů, které zasáhly plochu více než 3 500 km, 500× větší než za stejné období o rok dříve. Začátkem února vypuklo více než 600 ohňů a vláda odhaduje, že by situace mohla pokračovat do poloviny března kvůli horku a suchu (průměrné teploty se v Chile v únoru pohybují mezi 10 a 30 °C, nicméně podle yr.no bylo 23. února v hlavním městě dokonce 35 °C, pozn. překl.).

Celý článek najdete zde

Psaní komentářů k článkům na serveru Silvarium.cz zůstává přístupné pro všechny čtenáře. Pro vkládání komentářů je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Poslední komentáře

Anketa

Souhlasíte s pokutami pro myslivce za nesplnění minimální hranice lovu určené státem?

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK Lesnicko-dřevařská komora ČR Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o. Agrární komora ČR Projekt LARIXUTOR

Naše další weby

Sociální sítě