logo Silvarium tisk
Zdroj: Radio Praha ČRo 7
Datum: 27.09.2007
Autor: Zdeněk Vališ
Rubrika: Zprávy Radia Praha

Kvalitní zákon o ochraně přírody a dobře zmapovaná a aktuální síť informací o cenných územích patří mezi hlavní přednosti, kterými může Česká republika inspirovat evropské odborníky v péči o chráněné lokality. Na tiskové konferenci v Českém Krumlově, kde se do neděle koná Mezinárodní konference Europarc 2007, to řekl Ladislav Miko z Evropské komise. Miko zdůraznil, že český zákon o ochraně přírody v době svého vzniku předběhl dobu a nabízí poměrně hodně přístupů jak ho naplňovat, což v jiných zemích chybí. Ocenil také kvalitu soustavy evropsky významných přírodních územích Natura 2000, která je založena na vědeckých informacích a obsahuje velmi aktuální data. Chráněná území zaujímají zhruba 16 procent území naší země, což nás řadí mezi prvních deset evropských států.

Konference se účastní na 350 zástupců různých vládních i nevládních ochranářských organizací z celé Evropy. V České republice se tato akce koná poprvé a zvláště Šumava je z evropské perspektivy velmi důležitá. "Když uděláme mapu Evropy, na níž budou velké lesní celky, tak ční Šumava jako velký zelený ostrov uprostřed Evropy a je jen málo podobných území široko daleko. Proto je klíčovou věcí jednotný management," upozornil Miko, který ocenil stále těsnější kontakty mezi Národními parky Šumava a Bavorský les.

Psaní komentářů k článkům na serveru Silvarium.cz zůstává přístupné pro všechny čtenáře. Pro vkládání komentářů je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Poslední komentáře

Anketa

Jaký druh zvěře vám působí největší škody?

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK Lesnicko-dřevařská komora ČR Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o. Agrární komora ČR Projekt LARIXUTOR

Naše další weby

Sociální sítě