logo Silvarium tisk

Nově vzniklá Lesní skupina Farma u Kosího potoka nabízí dětem Karlovarského kraje alternativu ke standardnímu předškolnímu vzdělávání. Celodenní pobyt venku a blízké soužití dětí s domácími zvířaty se zakladatelkám Kateřině Filkové a Šárce Hladké osvědčil. Lesní klub nedaleko Mariánských Lázní vznikl během léta 2023 a zažívá svůj první rok fungování. Na jeho vzniku se podíleli i rodiče, kteří pracovali se zakladatelekami a jejich rodinami.Děti jsou, krom spánku, téměř celý čas venku, tedy v lese, na loukách, v zázemí školky a farmy, ve které jsou skoro všechna hospodářská zvířata. Učí se práci se dřevem, tvoří z přírodních materiálů, pečují o kozy, slepice, morčata a další hospodářská zvířata,“ říká zakladatelka Kateřina Filková s tím, že podstřešené zázemí vzniklo zateplením a úpravou starodávné stodoly a slouží především ke spánku a odpočinkovým činnostem.


Celý článek najdete v Karlovarském, Chebském a Sokolovském deník

Diskuse na serveru Silvarium.cz zůstává přístupná pro všechny čtenáře. Pro vkládání příspěvků je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Poslední komentáře

Anketa

Do jaké míry by se Vás dotklo případné zrušení adaptační platby?

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK Lesnicko-dřevařská komora ČR Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o. Agrární komora ČR Projekt LARIXUTOR

Naše další weby

Sociální sítě