logo Silvarium tisk

Litovelské Pomoraví se stalo průkopníkem moderního boje proti komářím kalamitám. Zkušenosti z Olomoucka by mohla do praxe uvést i Břeclav. V boji proti obtížnému hmyzu se chce spojit nejen s dalšími jihomoravskými obcemi, ale i s těmi na rakouské a slovenské straně hranice. „Obce v Litovelském Pomoraví mají perfektně zvládnuté zejména mapování terénu. Přesně vědí, které tůně budou zaplavené při konkrétní výši hladiny. Používají velmi moderní monitorovací systém, díky kterému dokážou v pravý čas zasáhnout a zabránit vylíhnutí komárů,“ popisuje místostarosta Břeclavi Milan Klim praxi, kterou tamější obce zavedly ve spolupráci s Univerzitou Palackého. Podobný moderní a sofistikovaný systém chce i Břeclav.

 

Celý článek najdete zde.

Psaní komentářů k článkům na serveru Silvarium.cz zůstává přístupné pro všechny čtenáře. Pro vkládání komentářů je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Poslední komentáře

Anketa

Souhlasíte s pokutami pro myslivce za nesplnění minimální hranice lovu určené státem?

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK Lesnicko-dřevařská komora ČR Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o. Agrární komora ČR Projekt LARIXUTOR

Naše další weby

Sociální sítě