logo Silvarium tisk

Jemné kličkování v hustém porostu mezi stromy, navíc bez výrazného porušení půdy. Právě to byly hlavní důvody, proč se rozhodl Lesní úřad Děčín využít ke stahování prořezávek na Kvádrberku koně. Ten zvládne najednou utáhnout až více než půldruhého kubíku dřeva. Typické zvonění rolniček a hlasité pokyny Branislava Lauka se nesou v těchto dnech lesem na východním okraji Kvádrberku. Spolu se svým koněm Tondou stahují z lesa borovice pokácené v rámci výchovné těžby. „Kůň se dokáže vyhnout stromu, aby jej neodřel. Dokáže kličkovat i v úzkém prostoru mezi stromy. Když tam vjede harvestor, jsou vyřezané linky a vypadá to spíš jako sad než jako les,“ říká zkušený kočí Lauko. S Lesním úřadem Děčín, který má na starosti správu více než tisícovky hektarů městských lesů, spolupracuje dva roky.

Celý článek najdete zde.

Diskuse na serveru Silvarium.cz zůstává přístupná pro všechny čtenáře. Pro vkládání příspěvků je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Poslední komentáře

Anketa

Do jaké míry by se Vás dotklo případné zrušení adaptační platby?

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK Lesnicko-dřevařská komora ČR Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o. Agrární komora ČR Projekt LARIXUTOR

Naše další weby

Sociální sítě