logo Silvarium tisk

Celkem 22 přezimovacích obůrek pro jelení zvěř spravují v Česku Lesy ČR. Zvěř v nich má dostatek potravy i vody pro přečkání zimy. Nepoškozuje tak okusem a ohryzem kůry mladé stromky v lesích. Přezimovací obůrky jsou i v Jizerských horách.

Po okusu i ohryzu kůry způsobené spárkatou, zejména jelení zvěří v zimě vznikají na mladých lesích porostech často nevratné škody. Důvodem je nedostatek jiné potravy skryté pod sněhem. Proto Lesy ČR zřizují a v zimě udržují přezimovací obůrky, například v Jizerských nebo Krušných horách a Jeseníkách,“ uvádějí Lesy ČR na svém facebookovém profilu.

Celý článek najdete zde.

Psaní komentářů k článkům na serveru Silvarium.cz zůstává přístupné pro všechny čtenáře. Pro vkládání komentářů je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Anketa

Považujete působení dosavadního generálního ředitele Lesů ČR Dalibora Šafaříka za úspěšné?

Poslední komentáře

Naši partneři

Lesy ČR VLS Národní lesnický institut ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK Lesnicko-dřevařská komora ČR Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o. Agrární komora ČR Projekt LARIXUTOR

Naše další weby

Sociální sítě