logo Silvarium tisk

Santiago de Chile 3. února (ČTK) - Nejméně 46 obětí si vyžádaly lesní požáry v centrální části Chile v regionu, který sousedí s metropolitní oblastí Santiaga de Chile. Informoval o tom podle agentury Reuters chilský prezident Gabriel Boric, podle něhož však počet mrtvých pravděpodobně dále poroste. Požáry v pátek večer způsobily v některých oblastech zmatek a dopravní zácpy, na dnešek úřady vyhlásily v několika obcích zákaz vycházení.

„Nyní máme 92 aktivních požárů, 40 z nich je pod kontrolou. Od pátku do dneška se oblast požárů rozšířila ze 30.000 hektarů na 43.000," uvedla chilská ministryně vnitra Carolina Toháová podle deníku El Mercurio. Existuje podezření, že minimálně některé požáry byly založeny úmyslně.

Server deníku El Mercurio přinesl i dramatické záběry z oblasti požárů, například videozáznam z městského autobusu, jehož řidič se snaží projet dopravní zácpu na silnici plné dýmu a uklidňuje přitom křičící cestující.

Prezident Boric vyhlásil stav katastrofy ve dvou provinciích regionu Valparaíso. Boj s požáry hasičům ztěžují silný vítr a vysoké teploty, v Chile je nyní léto.

Požáry zasáhly i oblíbené přímořské letovisko Viňa del Mar. Hasiči od pátku bojují také s požáry v regionech na jihu země.


ČTK

Diskuse na serveru Silvarium.cz zůstává přístupná pro všechny čtenáře. Pro vkládání příspěvků je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Poslední komentáře

Anketa

Do jaké míry by se Vás dotklo případné zrušení adaptační platby?

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK Lesnicko-dřevařská komora ČR Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o. Agrární komora ČR Projekt LARIXUTOR

Naše další weby

Sociální sítě