logo Silvarium tisk

Prudké oteplování Evropy už nelze zastavit. Jak bude vypadat kontinent a Česko v polovině století?

Celý srpen roku 2015 byl v Česku obecně velmi teplý. Začátkem onoho měsíce se však událo něco skutečně neobvyklého: meteorologové zaznamenali sérii devíti dnů v řadě, kdy teploty na některých stanicích šplhaly nad 37 stupňů Celsia. Řeky se měnily v potoky, průmysl neměl kde brát vodu, sanitky svážely do nemocnic lidi kolabující kvůli horku. V Ústí nad Labem naměřili téměř 40 stupňů, což se již blíží vůbec nejvyšší teplotě, která kdy u nás byla zaznamenána (40,4 °C v roce 2012 v Dobřichovicích nedaleko Prahy).

Celý článek najdete v týdeníku Respekt

Komentáře  

+11 # Starý 2023-07-24 13:50
Pokud nám vědci budou tvrdit, že les sežraný kůrovci je správné řešení, že betonová města jsou prospěšná, jelikož neodpařují vodu, jak uvádí p Storch v předchozím článku, tak to se máme na co "těšit", usmažíme se jak vepřový řízek.
Přehrady, rybníky, tůně, - odpařují vodu. tak se dle našich "vědců" nebudou stavět???

Vystěhujme vědce, bez ničeho do pouští, na žhavém písku se jim bude skvěle dařit a odpar vody nebude a nebude - TAM BUDOU SPOKOJENÍ A MOHOU TAM ROKY VEGETOVAT...LEBEDIT SI NAD TÍM JAK NEDOCHÁZÍ K ODPARU VODY. Tak proč jsou v našich podmínkách a v areálu škol, V LESÍCH - do pouští s nimi, TAM SE JIM MYŠLEKY BUĎ SPRAVÍ A NEBO MOZKY UVAŘÍ ...

Diskuse na serveru Silvarium.cz zůstává přístupná pro všechny čtenáře. Pro vkládání příspěvků je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Poslední komentáře

Anketa

Do jaké míry by se Vás dotklo případné zrušení adaptační platby?

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK Lesnicko-dřevařská komora ČR Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o. Agrární komora ČR Projekt LARIXUTOR

Naše další weby

Sociální sítě