logo Silvarium tisk

Jak nakoupit dřevo co nejvýhodněji a nenechat se oklamat prodejci, kteří vymýšlí stále nové finty a triky? Pokud uvažujete o nákupu palivového dřeva, zjistíte, že různí výrobci používají různé měrné jednotky pro prodej. Což může být matoucí. Metr krychlový dřeva u jednoho výrobce nebo kubík dřeva u druhého totiž vůbec nemusí znamenat jedno a totéž. Jak se v jednotkách správně zorientovat, abyste zbytečně neplatili více?

Celý článek najdete zde

Komentáře  

+8 # sanjasin 2023-04-18 06:58
Citace: Základní jednotkou, která se využívá pro měření dřeva, je 1 m3 neboli jeden prostorový metr. Autor hned na začátku dezinformuje, kubík M3 = plnometr plm a není to prostorový metr = prm, kde jsou vzduchové mezery.

Diskuse na serveru Silvarium.cz zůstává přístupná pro všechny čtenáře. Pro vkládání příspěvků je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Poslední komentáře

Anketa

Pokládáte zřizování NP na Křivoklátsku za ideální způsob ochrany tamní přírody?

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK Lesnicko-dřevařská komora ČR Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o. Agrární komora ČR Projekt LARIXUTOR

Naše další weby

Sociální sítě