logo Silvarium tisk

Aktivisté z ekologické organizace Greenpeace včera vylezli po žebřících na budovu ministerstva zemědělství (MZe), kde rozvinuli transparent „Ministerstvo kácení starých lesů“. Sochám nad vchodem ministerstva nasadili papírové helmy a dali jim do rukou makety motorových pil.

Celý článek najdete v deníku Mladá fronta DNES

Komentáře  

0 # schutzmeister@iex.cz 2023-11-10 12:49
Fakt je, že někde se to opravdu přehání.

https://www.canopee.ong/le-media/enquetes/des-chenes-centenaires-transformes-en-granules-de-bois/

" Ve čtvrtek 4. června vstoupilo 20 aktivistů z Canopée, SOS Forêt a ANV-COP21 Nevers na sklad dřeva, aby odsoudili tento skandál. Když byl kontaktován, pan De Cockborne vysvětluje, že důvěřuje svému dodavateli Unisylva a certifikaci PEFC. Viditelně v rozpacích tvrdí, že neví, že se na jeho dvoře hromadí hromady stoletých dubů, a před kamerou se zavazuje, že už nebude získávat dřevo z holorubů. Závazek, ke kterému budeme velmi ostražití."

Diskuse na serveru Silvarium.cz zůstává přístupná pro všechny čtenáře. Pro vkládání příspěvků je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Poslední komentáře

Anketa

Pokládáte zřizování NP na Křivoklátsku za ideální způsob ochrany tamní přírody?

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK Lesnicko-dřevařská komora ČR Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o. Agrární komora ČR Projekt LARIXUTOR

Naše další weby

Sociální sítě