logo Silvarium tisk

Autor: ŠÁRKA MIKULECKÁ
Rubrika: Titulní strana

Foto - STROMY A LESY EVROPY. Na toto téma včera diskutovali a vyměňovali si zkušenosti středoškolští studenti z Čech, Slovenska, Nizozemska, Kypru a Norska při mezinárodní konferenci v České Třebové. Na snímku přebírá ocenění mezinárodní skupina, jež dosáhla nejlepších výsledků v místním průzkumu půdy, stromů, keřů a ptáků na Smyslově naučné stezce Údolím Skuhrovského potoka.
Česká Třebová/Gymnázium společně se Střední odbornou školou a Středním odborným učilištěm technických oborů Skalka včera hostily mezinárodní studentskou konferenci "Stromy a lesy Evropy". Účastnili se jí studenti z pěti zemí Evropy, jež spojuje program Globe a projekt Comenius. Ti z druhého jmenovaného měli již na konci uplynulého týdne v České Třebové partnerskou schůzku. Této příležitosti využilo českotřebovské gymnázium, přizvalo navíc Globe školy a odborníky z univerzit a uspořádalo konferenci.
Odborné referáty
"Hlavním cílem je porovnat zkušenosti středoškolských studentů s vývojem a změnami vegetace v různých místech Evropy," informovala Deník Hana Grundová, učitelka českotřebovského gymnázia, a pokračovala: "Na konferenci vystoupí všichni účastníci projektu Ecodyn, jehož název je zkratkou pro rovnováhu ekosystémů a vliv člověka na životní prostředí. Studenti přednesou své referáty týkající se typické vegetace ve svých státech."
Na programu byly referáty: "Monitoring vývoje lesa v oblasti Orlických hor" (Lenka Zajíčková, Česká zemědělská univerzita Praha), dále dva referáty pěti Globe škol na téma "Stromy a lesy Evropy".
Prostřednictvím českotřebovských bývalých primánů byli účastníci také seznámeni s projektem "Les ve škole, škola v lese". Závěr konference obstarala Jana Albrechtová z pražské Univerzity Karlovy s přednáškou na téma "Úloha lesních ekosystémů v období globálních klimatických změn".

Psaní komentářů k článkům na serveru Silvarium.cz zůstává přístupné pro všechny čtenáře. Pro vkládání komentářů je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Poslední komentáře

Anketa

Jaký druh zvěře vám působí největší škody?

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK Lesnicko-dřevařská komora ČR Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o. Agrární komora ČR Projekt LARIXUTOR

Naše další weby

Sociální sítě