logo Silvarium tisk

Novým ředitelem České informační agentury životního prostředí (CENIA) se stal Jiří Valta. Do funkce ho v pondělí jmenoval na základě výběrového řízení ministr životního prostředí Petr Hladík (KDU-ČSL). Valta v čele příspěvkové organizace ministerstva životního prostředí nahradil Jana Práška, který ji dočasně vedl od loňského podzimu po rezignaci ředitele Miroslava Havránka. Dnes to oznámilo tiskové oddělení ministerstva.

Podle něj Valta dosud vedl oddělení odpadového a oběhového hospodářství CENIA. V nové funkci se chce zaměřit na vývoj a rozvoj agendových informačních systémů, jako je Geoportál, který umožňuje na jednom místě vyhledat prostorové informace, zejména mapy se speciálním obsahem, nebo systém na zveřejňování informací o posuzování vlivu nejrůznějších projektů na životní prostředí.

„Cílem je vybudovat agenturu postavenou na vysoké odbornosti pracovníků, vytvářející informace s přidanou hodnotou získanou ze sběru a zpracování dat a jejím expertním vyhodnocením,“ doplnil Valta.

CENIA vznikla před zhruba 20 lety. Shromažďuje data a informace z oblasti životního prostředí, poskytuje mapové služby a spravuje a provozuje řadu informačních systémů. V Česku je také kontaktním místem pro Infrastrukturu pro prostorové informace v Evropě INSPIRE.

ČTK

Psaní komentářů k článkům na serveru Silvarium.cz zůstává přístupné pro všechny čtenáře. Pro vkládání komentářů je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Poslední komentáře

Anketa

Souhlasíte s pokutami pro myslivce za nesplnění minimální hranice lovu určené státem?

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK Lesnicko-dřevařská komora ČR Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o. Agrární komora ČR Projekt LARIXUTOR

Naše další weby

Sociální sítě