logo Silvarium tisk

Státní Podpůrný a garanční rolnický a lesnický fond (PGRLF) příští rok opět poskytne peníze na podporu nákupů půdy pro zemědělce. Fond to dnes oznámil v tiskové zprávě. Loni fond podpořil nákup 340 hektarů půdy. V roce 2024 bude fond podle dřívějších informací z návrhu státního rozpočtu hospodařit asi s miliardou korun, což je o polovinu méně než letos.

Žádosti o podporu na nákup půdy bude fond přijímat průběžně po celý příští rok. Žádost bude možné podat pouze elektronicky na webu https://zadost.pgrlf.cz. Program je určen malým a středním podnikům zabývající se zemědělskou prvovýrobou.

Podporu fond poskytuje na snížení úrokového zatížení úvěrů poskytnutých podnikatelům v zemědělství. Podle informací na webu fondu mohou zájemci získat maximálně 20.000 eur (v přepočtu asi 492.000 korun). „Tento titul cílí nejen na pomoc českému zemědělství, ale v nemalé míře i na rozvoj venkova. Právě díky tomuto programu se již podařilo podpořit nákup půdy, která není ve vlastnictví státu, o celkové rozloze více než 105.000 hektarů," uvedl předseda představenstva fondu Josef Kučera.


ČTK

Diskuse na serveru Silvarium.cz zůstává přístupná pro všechny čtenáře. Pro vkládání příspěvků je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Poslední komentáře

Anketa

Do jaké míry by se Vás dotklo případné zrušení adaptační platby?

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK Lesnicko-dřevařská komora ČR Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o. Agrární komora ČR Projekt LARIXUTOR

Naše další weby

Sociální sítě