logo Silvarium tisk

Vláda Andreje Babiše vyčlenila ve státním rozpočtu na životní prostředí o 900 milionů méně než loni. Hrozí kvůli tomu v Česku likvidace ochrany přírody, jak varuje opozice? Mohou se národní parky vydat slovenskou cestou a propad příjmů od státu saturovat třeba vyšší těžbou dřeva? „Tato cesta je při správné správě území nemožná,“ říká geochemik Jakub Hruška, člen Rady národního parku Podyjí a Rady Krkonošského národního parku.

Vláda se rozhodla seškrtat výdaje na národní parky asi o 40 procent. Největší národní park Šumava přijde o 70 milionů korun, druhý největší Krkonošský národní park o 35 milionů. Co to pro ochranu přírody v těchto parcích znamená? Je to nepříjemná věc s tím, že to samozřejmě nejsou celé rozpočty národních parků, ty jsou vyšší o nějaké další skupiny příjmů, o kterých možná budeme mluvit.

Celý článek najdete zde.

Psaní komentářů k článkům na serveru Silvarium.cz zůstává přístupné pro všechny čtenáře. Pro vkládání komentářů je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Anketa

Je pro vás příspěvek motivací k založení spolku či družstva?

Poslední komentáře

Naši partneři

Lesy ČR VLS Národní lesnický institut ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK Lesnicko-dřevařská komora ČR Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o. Agrární komora ČR Projekt LARIXUTOR

Naše další weby

Sociální sítě