logo Silvarium tisk

Probíhající klimatická změna s kůrovcovou kalamitou, pandemie covid-19 i válečný konflikt na Ukrajině a jeho dopady značně ovlivňují tržní prostředí s fosilními palivy a energiemi v ČR a Evropě.

V rámci přizpůsobení se novým skutečnostem se do popředí opět dostávají obnovitelné zdroje energie, které umožňují produkci energií v lokálním kontextu nejen spolehlivě, ale i za příznivé ceny. Jedním z nejvýznamnějších a snad proto i někdy z hlediska pozornosti opomíjeným obnovitelným zdrojem energie v ČR je dřevní biomasa pro přímé spalování, jejíž cílevědomá produkce v hospodářských lesích po staletí patří mezi tradiční obory.

Celý článek najdete zde

Komentáře  

0 # Josef Knap 2023-07-25 10:58
V tom článku https://biom.cz/cz/odborne-clanky/rychle-rostouci-dreviny-a-jejich-pestovani-pro-energeticke-vyuziti-v-soucasne-dobe se jaksi zapomnělo na Paulownie: http://paulowniamoravia.cz/ ,,, https://paulownia.pro/en/

Diskuse na serveru Silvarium.cz zůstává přístupná pro všechny čtenáře. Pro vkládání příspěvků je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Poslední komentáře

Anketa

Pokládáte zřizování NP na Křivoklátsku za ideální způsob ochrany tamní přírody?

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK Lesnicko-dřevařská komora ČR Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o. Agrární komora ČR Projekt LARIXUTOR

Naše další weby

Sociální sítě