logo Silvarium tisk

Ondřej Ublick, moderátor

Rychlejší zásah v lesích poškozených vichřicí teď může zajistit Plzeň. Pořídila vlastní speciální traktor s ochrannou klecí a hydraulickou rukou. Stroj tak může okamžitě nasadit do terénu, na vyvrácené stromy nemusí najímat soukromé firmy. S nákupem za 6 000 000 Kč městu pomohla dotace z Programu rozvoje venkova.

Marcela Durasová, redaktorka

Hydraulická výsuvná ruka vykládá z vleku zbytky z těžby dřeva. To pak půjde na štěpku. Během 20 minut už do klece nakládá vytěžené dřevo. Ani plzeňským Městským lesům se nevyhýbají vichřice, třeba v květnu 2022 silný vítr tady polámal tisíce stromů, rozlomil i památný smrk Troják v Polesí Lány nedaleko Plzně, byl 180 let starý.

Richard Havelka, SVS MP

V té době jsme ještě samozřejmě tohle neměli, tak jsme museli využívat externí firmy, externí zhotovitele a tam jsme museli i počítat s tím, že nemůžeme říct teď, teď nám to přijeďte odvézt, ale museli jsme třeba i počkat a ne vždy to bylo úplně v ideálních podmínkách.

Aleš Tolar, náměstek primátora Plzně /STAN/

Většina těch našich lesů je, má rekreační charakter, jsou protkány rekreačními cestami a ty si nechceme pochopitelně při těžbě nebo při vláčení dřeva zničit.

Marcela Durasová, redaktorka

Plzeň vlastní na 4 000 hektarů lesů, ročně tady vytěží zhruba 20 000 kubíků dřeva. Marcela Durasová, Česká televize, Plzeň.

ČT 1

Psaní komentářů k článkům na serveru Silvarium.cz zůstává přístupné pro všechny čtenáře. Pro vkládání komentářů je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Poslední komentáře

Anketa

Souhlasíte s pokutami pro myslivce za nesplnění minimální hranice lovu určené státem?

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK Lesnicko-dřevařská komora ČR Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o. Agrární komora ČR Projekt LARIXUTOR

Naše další weby

Sociální sítě