logo Silvarium tisk

Nyní už bývalý ředitel Lesní správy Lány Miloš Balák čeká na to, jak dopadne jeho druhá trestní kauza. V první dostal tři roky vězení a následně milost od prezidenta Zemana. Druhá je u odvolacího soudu. Aktuálně.cz zjistilo, jaký trest pro Baláka u soudu druhé instance navrhuje žalobkyně. Je tvrdší než ve vyneseném nepravomocném rozsudku. Součástí návrhu je, aby Balák zaplatil 1,6 milionu korun.

Miloš Balák připravil podle verdiktu Lesní správu Lány o 1,35 milionu korun. Pod cenou prodal spřízněné firmě kámen, který se v oboře vytěžil. Kladenský soudce Ivo Poštolka ho potrestal za porušení povinnosti při správě cizího majetku. Uložil mu pokutu 870 tisíc, současně mu zakázal po čtyři roky působit v řídicích funkcích státních organizací.

Celý článek najdete zde

Diskuse na serveru Silvarium.cz zůstává přístupná pro všechny čtenáře. Pro vkládání příspěvků je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Anketa

Považujete za správné, že Lesy ČR stáhly námitky k záměru vyhlášení NP Křivoklátsko?

Poslední komentáře

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK Lesnicko-dřevařská komora ČR Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o. Agrární komora ČR Projekt LARIXUTOR

Naše další weby

Sociální sítě