logo Silvarium tisk

Velikonoční pondělí zaměstnalo hasičské jednotky v celém kraji. Ve Veverských Knínicích, Nové Lhotě a v Brně-Bystrci vyhlásilo operační středisko 2. stupeň požárního poplachu. Celkově do páté hodiny odpoledne zasahovali hasiči u osmi požárů, z toho čtyři byly v lesích a porostech. Všechny se obešly bez zranění.


Celou zprávu najdete zde.

Komentáře  

+8 # Starý 2024-04-04 07:13
Před pár týdny když bylo krásně namočeno a nefoukalo jsem zažil jednání hasičů, kdy v lese ulévali vlastníkovi ohně a volali své vyšetřovatele s tím že jde o požářiště, přestože šlo o běžné pálení klestu, který byl a je atraktivní pro kůrovce.
Vlastník lesa je pokud vím dodnes popotahován našimi úředníky ...
Tak se nedivím, že teď jiní s podobnou zkušeností pálí klest v tuto dobu, kdy už začíná sucho a prakticky stále fouká...však ochrana lesa je důležitá a § 32 nekompromisní, jen pohled některých orgánů se liší od reality...ale co chtít v dnešní době, která je jaksi pokřivená.

JEN REÁLNÁ ZKUŠENOST

Podobně je to i v dalších případech..viz zvěř, požár Českého Švýcarska a pod...

PŘEMÝŠLEJTE PÁNI ODPOVĚDNÍ ÚŘEDNÍCI !!

Diskuse na serveru Silvarium.cz zůstává přístupná pro všechny čtenáře. Pro vkládání příspěvků je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Poslední komentáře

Anketa

Pokládáte zřizování NP na Křivoklátsku za ideální způsob ochrany tamní přírody?

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK Lesnicko-dřevařská komora ČR Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o. Agrární komora ČR Projekt LARIXUTOR

Naše další weby

Sociální sítě