logo Silvarium tisk
Název: Škody po orkánu Kyrill jsou v lesích veliké, dříví z polomů hůř prodejné
Zdroj: Týdeník Domažlicko
Datum: 02.05.2007
Autor: (mic)
Rubrika: Titulní strana

DOMAŽLICKO (mic) - Na osmnáct tisíc kubických metrů odhadují škody po orkánu Kyrill   Domažlické městské lesy. Dosud bylo zpracováno čtrnáct tisíc kubíků kalamitního dříví.   " Zatímco nám zbývá zpracovat z celkového množství už jen kolem čtyř tisíc kubíků dříví, z   vytěžených čtrnácti se nám nepodařilo vše prodat," říká ředitelDML Jan Benda.   Pět tisíc kubických metrů neprodaného dříví vidí jako velký problém. Další vrásky jemu i   ostatním lesníkům dělají ceny. "Klesly   po orkánu na   úroveň předloňského roku," dodává. Pokud by se nepodařilo veškeré padlé   a rozštípané stromy z lesa uklidit do konce června, hrozí nebezpečí napadení kůrovcem.   " Kontroloval jsem pod Čerchovem lapáky, zatím se ještě kůrovec nešíří. Ale nahrává mu   suché a teplé počasí. To je nejlepší předpoklad k jeho množení. Dá se předpokládat zvýšený   výskyt tohoto škůdce," říká Benda. Dodává, že v tomto případě by se již vytěžené dříví, které nebude v dohledné době prodáno, mělo ošetřit.   To však přinese lesním hospodářům další zvýšené náklady. Přesto všichni doufají, že se jim   kalamitu podaří zvládnout a dříví prodat, byť za ceny, které Kyrill poslal směrem dolů.   Na odklizení polomů čekají také cyklisté. Město Domažlice vytýčilo ve Dmoutu cyklotrasy a nechalo nainstalovat lavičky. Les však může   být zpřístupněn až po likvidaci polomů.

Foto - Ředitel Domažlických městských lesů Jan   Benda věří, že se vše podaří včas zvládnout.

Psaní komentářů k článkům na serveru Silvarium.cz zůstává přístupné pro všechny čtenáře. Pro vkládání komentářů je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Poslední komentáře

Anketa

Souhlasíte s pokutami pro myslivce za nesplnění minimální hranice lovu určené státem?

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK Lesnicko-dřevařská komora ČR Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o. Agrární komora ČR Projekt LARIXUTOR

Naše další weby

Sociální sítě