logo Silvarium tisk

{mosimage}25. 7. byla na základě výsledků zadávacího řízení podepsána ministerstvem zemědělství smlouva s vybraným uchazečem, jejímž předmětem je "Zajištění letecké hasičské služby v roce 2007 a 2008 ve vymezených částech České republiky". Služba začne fungovat dne 28. července 2007.

„Jsem velmi rád, že smlouva je uzavřena a je zajištěna ochrana lesů,“ říká ministr zemědělství Petr Gandalovič.Od tohoto dne tedy bude v lesích na území České republiky, s výjimkou lesů v působnosti Ministerstva obrany a Ministerstva životního prostředí, které nejsou členy systému, zajištěna požární prevence v souladu s příslušnými ustanoveními zákona o požární ochraně pomocí letecké techniky (tzv. hlídková činnost). Zároveň bude zajištěna služba leteckých stanic a leteckých posádek a zajištěno hašení lesních požárů.

Smlouva byla podepsána s vybraným uchazečem, společností SURMET, s.r.o.

„Novinkou je, že je tato služba poprvé zajištěna na dva roky, což poskytuje větší jistotu než každoroční výběrové řízení.“doplňuje ministr Gandalovič. Pokryty budou dvě sezony. V roce 2007 bude pokryto období od 28.7.2007 do 31.10.2007 a v roce příštím období od 15.3.2008 do 31.10.2008.

Diskuse na serveru Silvarium.cz zůstává přístupná pro všechny čtenáře. Pro vkládání příspěvků je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Poslední komentáře

Anketa

Jaký podíl na obnově u vás tvoří přirozená obnova?

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK Lesnicko-dřevařská komora ČR Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o. Agrární komora ČR Projekt LARIXUTOR

Naše další weby

Sociální sítě