logo Silvarium tisk

Na celém území Moravskoslezského kraje byla odvolána smogová situace. V poslední části regionu ji meteorologové zrušili dnes večer. Rozptylové podmínky v regionu se zlepšily. Vyplývá to z informací Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

Meteorologové smogovou situace dnes ráno odvolali na Třinecku, v podvečer také na Ostravsku, Karvinsku a Frýdecko-Místecku a ve 22:30 i na zbývajícím území kraje. "Rozptylové podmínky budou i nadále většinou dobré. Průměrné čtyřiadvacetihodinové koncentrace prašného aerosolu se budou pohybovat většinou nad, postupně kolem hodnoty stanoveného imisního limitu 50 mikrogramů na metr krychlový," uvedli večer meteorologové.

Průměrné denní koncentrace polétavého prachu v ovzduší se dnes ráno v regionu pohybovaly od 45 do 199 mikrogramů na metr krychlový, večer to bylo od 40 do 150 mikrogramů na metr krychlový. Limit je 50 mikrogramů na metr krychlový. Podle aktuálních dat tříhodinového průměru byla večer situace na většině míst regionu již hodnocena převážně jako dobrá či velmi dobrá.

V Moravskoslezském kraji je dlouhodobě nejhorší ovzduší v zemi a jedno z nejhorších v Evropě. Smog trápí kraj hlavně na podzim a v zimě. Kvalitu ovzduší v regionu ovlivňuje několik faktorů. Kromě geografické polohy a povětrnostních podmínek hraje velkou roli hromadění zplodin z průmyslových zdrojů, lokálních topenišť, z dopravy a velkou měrou hlavně v zimních měsících přenos emisí z Polska.


ČTK

Diskuse na serveru Silvarium.cz zůstává přístupná pro všechny čtenáře. Pro vkládání příspěvků je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Poslední komentáře

Anketa

Do jaké míry by se Vás dotklo případné zrušení adaptační platby?

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK Lesnicko-dřevařská komora ČR Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o. Agrární komora ČR Projekt LARIXUTOR

Naše další weby

Sociální sítě