logo Silvarium tisk
Autor: (čtk)
Rubrika: REGION
Hradec Králové/ Krajský soud v Hradci Králové nevydal v úterý Ernstu Harrachovi bývalý majetek hraběcího rodu Harrachů. Sedmaosmdesátiletý dědic Jana Nepomuka Harracha ve své žalobě požadoval, aby mu stát v restituci vrátil kromě jiného rozsáhlé pozemky na území Krkonošského národního parku nebo zámek a městské lesy v Jilemnici. Krajský soud potvrdil loňský rozsudek Okresního soudu v Semilech, podle kterého Ernst Harrach nenabídl důkazy o svém nároku na bývalý rodový majetek. .Harrachův advokát Pavel Hrdina uvažuje o dovolání k Nejvyššímu soudu nebo bude řešit případ ústavní cestou. Jan Nepomuk Harrach přišel o svůj majetek na základě Benešových dekretů. Ernestu Harrachovi zbývá jediná šance, dostat se k bývalému rodovému majetku při dědickém řízení. Jde o pozemky a budovy v hodnotě několika set milionů korun.

Psaní komentářů k článkům na serveru Silvarium.cz zůstává přístupné pro všechny čtenáře. Pro vkládání komentářů je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Poslední komentáře

Anketa

Jaký druh zvěře vám působí největší škody?

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK Lesnicko-dřevařská komora ČR Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o. Agrární komora ČR Projekt LARIXUTOR

Naše další weby

Sociální sítě