logo Silvarium tisk
Název: Spojí ekologii s ekonomií
Zdroj: Svitavský deník
Datum: 09.08.2007
Autor: VLADISLAV STEINBAUER
Rubrika: Svitavsko

V Květné jdou vstříc ochraně přírody. Již pátý den zde dobrovolníci z celé republiky pomáhají lesům. Týden pro les spojuje ekologii s ekonomií.

Květná/Do malé obce na Svitavsku se sjeli dobrovolníci z České republiky, aby se zúčastnili akce Týden pro les.
Do Květné přijeli dobrovolníci, kteří se zapojili do projektu občanského sdružení Hnutí Duha Týden pro les, podruhé. "Podporujeme ochranu dřevin. Spoluprací vlastně spojujeme ekologii s ekonomií. Jdeme vstříc obnovitelným zdrojům energie, což je v dnešní době již nutnost," poukazuje na příznivý dopad prací dobrovolníků na životní prostředí starosta Petr Škvařil. "Práce mě baví. Odpočinu si tak od sedavého zaměstnání," říká Ondřej Jirků z Pelhřimova, jenž se do projektu přihlásil.
"Akce se účastní přes dvacet lidí. Vybírají a označují staré stromy, které zůstanou v lese na dožití a nikdo je nepokácí. To je jedno z pravidel lesní certifikace, která zaručuje šetrné hospodaření v lesích," popisuje smysl a náplň práce dobrovolníků Michaela Pichlová z Hnutí Duha. Dále zabezpečují stromy před okusem přemnoženými jeleny.
Na akci se podílejí obecní a soukromé lesy a sdružení Květná zahrada.

Fotogalerie k tématu na: svitavskydenik.cz/ekologie

VLADISLAV STEINBAUER

Diskuse na serveru Silvarium.cz zůstává přístupná pro všechny čtenáře. Pro vkládání příspěvků je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Poslední komentáře

Anketa

Jaký podíl na obnově u vás tvoří přirozená obnova?

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK Lesnicko-dřevařská komora ČR Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o. Agrární komora ČR Projekt LARIXUTOR

Naše další weby

Sociální sítě