Bohumil KLEPETKO, moderátor
--------------------
Správa šumavského národního parku už zpřístupnila všechny cesty, které byly zavřené kvůli těžbě polomů. Týkalo to jižních částí parku kolem Stožce, tzv. Hučínská cesta je otevřená od dnešního rána. Jinak, vzdor extrémnímu suchu v celém Česku, je teď právě na Šumavě míň kůrovce než před rokem. Nucená těžba napadeného dřeva je tam na 60 procentech loňských čísel. A to je z dnešních Událostí v regionech všechno. Přejeme vám dobrý večer a zítra na viděnou.
Správa šumavského národního parku už zpřístupnila všechny cesty (ČT 1)
Monitoring médií
- středa 27. květen 2026
- Žloutnutí smrku v PLO 40 - regionální seminář (ukzuz.gov.cz)
- Jarní kontrola městských lesů na Větrově (mesto-frydlant.cz)
- Varování z Karlových Varů: V lázeňských lesích panuje extrémní sucho, k požáru stačí jediná jiskra (regiotv1.cz)
- V lese u Hudčic na Březnicku hořel lesní porost, na místě zasahovali profesionální i dobrovolní hasiči společně s techniky energetické společnosti ČEZ (pribram.cz)
- Kladenští strážní zachránili les, i jeho zvířecí obyvatele, před velkým požárem (kladenskelisty.cz)
- Lesy chladí planetu, ale někde ji mohou i ohřát. Vědci zjistili, kde sázení (ne)dává smysl a jak nás ovlivňují i vzdálené stromy (hn.cz)
- Den otevřených lesů 2026 přilákal tisíce návštěvníků (svol.cz)
- Chovatelská přehlídka na Osině přilákala stovky návštěvníků (vls.cz)
- Akce Biosmršť zapojí veřejnost do mapování nepůvodních druhů (ČTK)
- Výstava Bylinky a koření v Jindřichově Hradci představí vzácné rukopisné herbáře (ČTK)
















Komentáře
Ale je to holt Česká televize...