logo Silvarium tisk

Vlna horkého a převážně suchého počasí se odráží v častějších zprávách o požárech trávy nebo lesních porostů. Na většině území evidují odborníci střední až silné půdní sucho, klesají hladiny řek i spodních vod. „Od začátku roku nám chybí 50 až 70 mm srážek a ten deficit se stále prohlubuje. A vyšší teploty znamenají i vyšší výpar, takže de facto je deficit ještě větší,“ upozorňuje Martin Možný, vědecký pracovník Ústavu výzkumu globální změny.

V povodí Berounky a Ohře se už začínají objevovat známky hydrologického sucha, kdy klesají zásoby spodní vody a hladiny řek.

Celý článek najdete zde

Komentáře  

+7 # Starý 2023-07-14 07:34
Stačilo by jenom zemědělce za dotace a tedy peníze nás všech donutit starat se o meze, malé políčka a mokřady a na to bych jim i dal dotace.
Ty dotace bych dal z nynějších na velké pole a celky, které jen škodí.
Stačí se podívat na tzv. bloky, ty se úměrně zmenšují a dotace jdou jen na plochy, které zemědělec seká a kde pěstuje, jinde ani nehrábne, což je velká chyba a bezpracné peníze tečou a tečou.

Páni z Mze a Mžp, u lesů chcete hospodaření na pozemek, hlídané na zalesnění, zajištění a pod.

Plošná dotace žádná.

U polí je vám to na pozemek (definovaný v KN), jedno a obrovské plošné dotace na "bloky" a co zbytek, tam plevel a bordel. Však potraviny dovezeme a za draho prodáme.

Pak se člověk diví, že je jinde levně a u nás draho..a drahota při tomto hospodaření bude stále větší !!

Bloky se zmenšují a bordel a plevel vede, kam to spěje? Ptám se, a kdo odpoví?

Páni vládci, Fialo, Výborný co s tím stále větším "bordýlkem" uděláte?

Diskuse na serveru Silvarium.cz zůstává přístupná pro všechny čtenáře. Pro vkládání příspěvků je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Poslední komentáře

Anketa

Pokládáte zřizování NP na Křivoklátsku za ideální způsob ochrany tamní přírody?

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK Lesnicko-dřevařská komora ČR Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o. Agrární komora ČR Projekt LARIXUTOR

Naše další weby

Sociální sítě