logo Silvarium tisk
Název: Starostové mají strategii, s níž vyrazí do Senátu
Zdroj: Českokrumlovský deník
Datum: 22.05.2007
Autor: JAROSLAV PULKRÁBEK
Rubrika: mikroregion


Stachy/Starostové obcí, na jejichž území se rozkládá Národní park Šumava, se v pátek sešli ve Stachách. Jejich cílem bylo ujasnění si strategie, se kterou ve čtvrtek vyrazí do Prahy.
V Senátu je totiž na ten den připraveno veřejné slyšení, které by se mělo zabývat problematikou očekávané kůrovcové kalamity po lednovém orkánu. A podle předpokladu přijde řeč i na vztahy obcí a Správy národního parku, respektive orgánů zabývajících se ochranou životního prostředí.
"Toto slyšení připravili jihočeští senátoři Jirsa a Kalbáč, společně se senátorkou Jiřinou Rippelovou, do jejíž působnosti patří Domažlicko a část Klatovska, a s několika dalšími senátory. Mimo starostů dotčených obcí by zde měl zaznít názor druhé strany, včetně ekologů a ředitele NP Šumava Františka
Krejčího," přiblížila slyšení Stanislava Barantálová. Ta do Stach starosty pozvala a kde přítomný předseda Svazu obcí Národního parku, čachrovský starosta Josef Bejvl převzal od senátorky Rippelové přenosný počítač jako podporu Svazu a jeho práce pro další rozvoj Šumavy.
"Veřejné slyšení je instituce, která má omezené možnosti, a nelze od ní očekávat nemožné.
Na druhou stranu by veřejné slyšení mohlo naše zákonodárce motivovat k tomu, aby se zamysleli nad tím, že po právní stránce není na Šumavě vše tak úplně v pořádku, a zároveň ukázat médiím, že problematika kůrovce není zas tak jednobarevná, jak se z tisku jeví," shrnula hlavní očekávání od čtvrteční návštěvy Senátu Stanislava Barantálová.

JAROSLAV PULKRÁBEK

Foto - Jedním z řečníků, kteří by měli ukázat, že na Šumavě není vše tak růžové, je i Jan Stráský, člen vlády, která kdysi park zakládala.
Foto - J. Pulkrábek

Diskuse na serveru Silvarium.cz zůstává přístupná pro všechny čtenáře. Pro vkládání příspěvků je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Poslední komentáře

Anketa

Jaký podíl na obnově u vás tvoří přirozená obnova?

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK Lesnicko-dřevařská komora ČR Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o. Agrární komora ČR Projekt LARIXUTOR

Naše další weby

Sociální sítě