logo Silvarium tisk
Název: Státní lesy nakoupily padělky značkových oděvů pro zaměstnance
Zdroj: ČT 1
Datum: 07.08.2007
Autor: Blanka Poulová a Vlastimil Weiner
Moderátor: Kateřina Blechová
Relace: Večerník

Moderátor
Státní lesy zřejmě vědomě nakoupily padělky značkových oděvů pro zaměstnance. Policie je zabavila a trestně stíhá výrobce, majitele firmy JOKO-móda z Kamenice nad Lipou Josefa Kohouta. Podle vyšetřovatele nesměl vyrobily a prodat lesům oděvy patentově chráněné pro cizí firmu.

Autor
Zabavení majetku, to ředitelství státních lesů nepamatuje. Policie si před časem přišla pro 1400 oděvů, které podnik koupil pro zaměstnance. Podle kriminalistů byly padělky zboží Silvajagd a lesům je nezákonně prodala JOKO-móda z Kamenice nad Lipou.

Martin Šimsa, vyšetřovatel případu, Policie ČR Pelhřimov:
Všechny tyto výrobky jsou výrobky snadno zaměnitelné s výrobky chráněnými průmyslovými vzory.

Autor
Věděli lidé na Lesích ČR, že kupují padělky?

Jaroslav Pospíšil, majitel chráněných vzorů Silvajagd, Brno:
Ti, kteří objednávali, to samozřejmě museli vědět, neboť to byl podle mého soudu propracovaný úmyslný plán. Část korupce a část vydírání.

Autor
Lesy odběr zboží u Silvajagdu prudce snížily. Oděvy objednali u JOKO-módy. Ta dříve pro Silvajagd jako subdodavatel šila. Stovky, možná tisíce kusů prodala lesům oklikou, bez vědomí a souhlasu Silvajagdu a pod jeho značkou jako padělek, protože vzory a značku má Silvajagd chráněné. Policie stíhá za porušování práv k ochranné známce majitele JOKO-módy.

Josef Kohout, spolumajitel firmy JOKO-móda, Kamenice nad Lipou:
Ale my ty vzory jsme vyráběli dříve a já jsem netušil, že pan Pospíšil si na ty vzory, které od nás kupoval, si udělal chráněný vzor.

Autor
Padělky zboží odhadem za více než 2 mil. Kč koupil pro státní lesy vedoucí odboru ekonomiky práce Jiří Pospíšil, tehdy podřízený personálního ředitele generála Vladimíra Sovy. Jiří Pospíšil slíbil vyjádření, pak odmítl. Jaká vám vznikla škoda?

Jaroslav Pospíšil, majitel chráněných vzorů Silvajagd, Brno:
Za to období vládnutí těchhle výtečníků je to v řádek přesahujících 10 mil. Kč.

Martin Šimsa, vyšetřovatel případu, Policie ČR Pelhřimov:
Vyšetřování bude skončeno dokonce tohoto měsíce.

Autor
Ředitel lesů Holický řeší problém předchůdců Blahuty a Koníčka. Řekl, že po skončení vyšetřování zkoumá odpovědnost zaměstnanců za škody. Zabavené zboží se totiž podniku zřejmě už nevrátí.

Diskuse na serveru Silvarium.cz zůstává přístupná pro všechny čtenáře. Pro vkládání příspěvků je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Poslední komentáře

Anketa

Jaký podíl na obnově u vás tvoří přirozená obnova?

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK Lesnicko-dřevařská komora ČR Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o. Agrární komora ČR Projekt LARIXUTOR

Naše další weby

Sociální sítě