logo Silvarium tisk
Název: Státní lesy otevřou nabídky na tendry
Zdroj: NOVA
Datum: 26.09.2007
Moderátor: Tomáš Hauptvogel
Relace: Snídaně s Novou

Moderátor
Státní podnik Lesy ČR dnes začne otevírat nabídky na lesnickou činnost pro příští roky. Soutěž vyhlásil poté, co zrušil všechny předchozí kontrakty a v lesích pak neměl kdo pracovat. To způsobilo problémy především s odklízením následků po orkánu Kyrill.

Autor
V několika příštích týdnech by mělo být jasno, kdo od Lesů ČR získá na příští tři roky jedny z nejlukrativnějších zakázek na kácení a zpracování dřeva.

Šárka Kubelková, tisková mluvčí Lesy ČR:
V současné chvíli víme, že přišlo přibližně 2450 nabídek pro obě lokality. Přesný počet bude znám dnes v dopoledních hodinách.

Autor
Lesy ČR totiž rozdělují porost do dvou zcela odlišných lokalit. V obou se těžba na začátku letošního roku úplně zastavila, protože Lesy ČR všechny staré smlouvy zrušily. Po několika týdnech se lesákům s těžaři podařilo dojednat alespoň provizorní podmínky těžby.

Psaní komentářů k článkům na serveru Silvarium.cz zůstává přístupné pro všechny čtenáře. Pro vkládání komentářů je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Poslední komentáře

Anketa

Jaký druh zvěře vám působí největší škody?

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK Lesnicko-dřevařská komora ČR Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o. Agrární komora ČR Projekt LARIXUTOR

Naše další weby

Sociální sítě