logo Silvarium tisk

V posledních letech se Okrašlovací spolek v Bučovicích zaměřoval především na připomínání významných osobností z historie našeho města, případně historických událostí. Za finanční podpory města Bučovice se podařilo umístit v několika ulicích kameny zmizelých upomínající na oběti holocaustu a popravené členy protinacistického odboje. V roce 2022 byla osazena na domě čp. 123 ve Vyškovské ulici pamětní deska věnovaná Msgr. Augustínu Kratochvílovi. V uplynulém roce se Okrašlovací spolek rozhodl napřít své úsilí na obnovu lesní studánky pod Velkým Radlovcem. Navázali jsme spolupráci s Kloboučským bratrstvem a státním podnikem Lesy České republiky a v letních měsících roku 2023 započala obnova studánky, která se nachází na červené turistické značce jižně od Klobouček ve směru k rozcestí U Široké cesty.

 

Celý článek si můžete přečíst v Bučovických novinách.

Diskuse na serveru Silvarium.cz zůstává přístupná pro všechny čtenáře. Pro vkládání příspěvků je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Poslední komentáře

Anketa

Do jaké míry by se Vás dotklo případné zrušení adaptační platby?

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK Lesnicko-dřevařská komora ČR Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o. Agrární komora ČR Projekt LARIXUTOR

Naše další weby

Sociální sítě