logo Silvarium tisk
Rubrika: PLZEŇ A OKOLÍ REZERVACE. Správci šumavského národního parku připravují v Kašperských Horách na Klatovsku knihovnu a elektronický datový sklad s výsledky vědeckých výzkumů v parku. Ekologové, správci území, studenti i další lidé, kteří mají o výzkum zájem, zde budou moci studovat jednotlivé materiály, řekl ředitel národního parku František Krejčí.
"Takový elektronický mozek vědecké činnosti bude v Kašperských Horách, bude vznikat delší dobu, ale zahájení činnosti datového skladu předpokládáme během příštího roku," řekl ředitel. Zpřístupnění výsledků vědeckých výzkumů je jedním z bodů nové vědecké koncepce parku, která se zaměřuje na monitorování přírodních procesů a zveřejňování výsledků. Vědci se rozhodli, že se s veřejností podělí o svoje výzkumy a zajímavé informace. Už nyní je na internetových stránkách parku přístup do projektu Nature Online.
Zájemci zde mohou sledovat aktuální pohyb jelenů, rysa a časem také srnců označených obojky s vysílačkou, jsou zde rovněž čerstvá data z nově umístěných meteostanic, které v parku měří teploty, srážky sílu a směr větru. ČTK On- line můžete sledovat pohyb zvířat v Národním parku Šumava.

Psaní komentářů k článkům na serveru Silvarium.cz zůstává přístupné pro všechny čtenáře. Pro vkládání komentářů je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Poslední komentáře

Anketa

Jaký druh zvěře vám působí největší škody?

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK Lesnicko-dřevařská komora ČR Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o. Agrární komora ČR Projekt LARIXUTOR

Naše další weby

Sociální sítě