logo Silvarium tisk
Název: Šumavský národní park má nového ředitele
Zdroj: ČT 1
Datum: 01.04.2007
Autor: Petr Šuléř
Moderátor: Kateřina Blechová
Relace: Události v regionu - Praha

Moderátor
Šumavský národní park má nového ředitele. Stal se jím František Krejčí, bývalá šéf Státního fondu životního prostředí. Podle Ministerstva životního prostředí má za úkol hlavně zlepšit komunikace s˙místními obcemi. Právě starostové jsou ale s˙odvoláním původního ředitele svíce rozpačití. Hovoří hlavě o tlaku nevládních organizací a nejasné politické koncepci.

Autor
Známá turistická oblast. Region s˙desítkami obyvatel, zásobárna dřeva i lidmi minimálně dotčená rezervace. Skloubit tyto funkce by měl na Šumavě nový ředitel Národního parku František Krejčí. Původního šéfa Aloise Pavlíčka odvolal v˙pátek ministr životního prostředí Martin Bursík.

Alois Pavlíčko, odvolaný ředitel Správa NP Šumava:
Je to krok, na který má ministr právo.

Autor
Hlavním důvodem výměny má být zlepšení komunikace mezi správou parku a obcemi.

Telefonuje František Krejčí, nově jmenovaný ředitel, Správa NP Šumava:
Hlavně bych byl rád, aby nedocházelo k˙žádným nedorozuměním, aby nebyly nevysvětlitelné informace.

Autor
Všichni námi oslovení starostové jsou ale z˙dovolání Aloise Pavlíčka spíše rozpačití.

Jiří Hůlka, starosta Horní Plané /nez./:
Chyba v˙jeho osobě rozhodně není. Chybí politická koncepce Národního parku. A navíc velkou roli v˙Národním parku hrají nevládní ekologické organizace.

Autor
Jmenované Františka už přivítali právě někteří ekologičtí aktivisté. Naopak kritizuje ho občanské sdružení Šumava 21. Jeho představitelé poukazují na to, že v˙polovině 90. let byl propojen s˙firmou Park servicie Šumava, která chtěla na 30 let zajišťovat komerční činnost parku.

Telefonuje František Krejčí, nově jmenovaný ředitel, Správa NP Šumava:
To už jen 14 let nebo jak dlouho uzavřená záležitost. Byla uzavřena už tehdy hned, když se něco projednávalo, něco se nepřijalo, tak tím to bylo uvařené.

Autor
Šumavští starostové očekávají, že se s˙nimi nový ředitel Správy Národního parku sejde ještě v˙průběhu dubna.

Diskuse na serveru Silvarium.cz zůstává přístupná pro všechny čtenáře. Pro vkládání příspěvků je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Poslední komentáře

Anketa

Do jaké míry by se Vás dotklo případné zrušení adaptační platby?

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK Lesnicko-dřevařská komora ČR Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o. Agrární komora ČR Projekt LARIXUTOR

Naše další weby

Sociální sítě