logo Silvarium tisk
Název: Šumavský park zvažuje žalobu na Němce
Zdroj: Tachovský deník
Datum: 09.08.2007
Autor: JAN SKALA
Rubrika: ČERNÁ KRONIKA - KRIMINALITA V REGIONU

Šumava, Plzeň/Vedení Šumavského národního parku se stále nevzdalo myšlenky na žalobu, kterou chce vznést proti německé firmě HSM. Zmíněný podnik si totiž ze šumavských lesů odvezl stroj harvestor na zpracování dřeva. Ten měla v pronájmu od jedné irské firmy plzeňská společnost Forwest.
Němci totiž za stroj nedostali zaplaceno, a proto se jej rozhodli vzít zpátky. Při odvozu ale v chráněné krajinné oblasti udělali nemalé škody.
"Z naší strany nepadlo zatím žádné konkrétní konečné stanovisko. Zda podáme žalobu, se stále ještě zvažuje," řekl nám mluvčí šumavského parku Radovan Holub.
Škody podle jeho slov jsou značné. Německá firma se ale podle slov svého ředitele Felixe Prince zu Hohenlohe hájí tím, že si brala zpět jen svůj majetek. "O tom už rozhodl soud. Stroj prostě patří podle práva nám," uvedl ředitel.
Harvestor za dva a půl milionu eur zmizel z jižních Čech od pramenů Vltavy. Jeho stopy pak pokračovaly na západ Čech - na Luzný a na Bučinu a dále pak k˙německým hranicím.

JAN SKALA

Diskuse na serveru Silvarium.cz zůstává přístupná pro všechny čtenáře. Pro vkládání příspěvků je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Poslední komentáře

Anketa

Jaký podíl na obnově u vás tvoří přirozená obnova?

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK Lesnicko-dřevařská komora ČR Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o. Agrární komora ČR Projekt LARIXUTOR

Naše další weby

Sociální sítě