V městském parku Malý Heulos v Jihlavě se 18. června 2026 uskutečnil tradiční Den s lesníkem, který připravilo Oblastní ředitelství Vysočina ve spolupráci s lesními správami Třebíč, Telč, Nové Město na Moravě, Ledeč nad Sázavou a Pelhřimov. Na organizaci akce se podílela také Záchranná stanice Pavlov a pan Petr Samek.
Programu se zúčastnilo téměř 300 žáků třetích tříd základních škol z Jihlavy. Pro děti bylo připraveno celkem devět stanovišť, na kterých si zábavnou a interaktivní formou rozšiřovaly znalosti o lese, přírodě a lesnické práci.
Celou zprávu najdete zde.
















