logo Silvarium tisk
Název: Tendr Lesů ČR
Zdroj: Radiožurnál
Datum: 26.09.2007
Moderátor: Jitka Hanžlová
Relace: Ekonomika

Moderátor (Jitka Hanžlová):
Státní lesy vybírají firmy na lesnické práce pro následující tři roky. Dnes začnou otvírat obálky s nabídkami. Státní podnik zatím přesný počet nabídek nezveřejnil, je jich ale prý hodně. Lesy České republiky se v minulosti potýkaly s neprůhledným způsobem vybírání zakázek a několik tendrů bylo dokonce zrušeno. Současné výběrové řízení považují firmy za čisté - potvrdil to Ivo Klimša, prezident Konfederace lesnických a dřevozpracujících svazů.

Host (Ivo Klimša):
Tendry jsou pro nás velmi důležité. Můžu říct,ž e zatím se daří naplňovat memorandum, které bylo uzavřeno mezi konfederací a ministerstvem zemědělství a které právě stanovilo to, že takovéto tendry budou vypsány. Budou vypsány na období tří let a my jsme dnes v situaci, kdy byly odevzdány nabídky, a začíná otevírání obálek a začneme postupně získávat informace, jak ty tendry vlastně dopadnou.

Psaní komentářů k článkům na serveru Silvarium.cz zůstává přístupné pro všechny čtenáře. Pro vkládání komentářů je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Poslední komentáře

Anketa

Jaký druh zvěře vám působí největší škody?

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK Lesnicko-dřevařská komora ČR Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o. Agrární komora ČR Projekt LARIXUTOR

Naše další weby

Sociální sítě