logo Silvarium tisk
Název: Tendry se zpozdí
Zdroj: Haló noviny
Datum: 09.08.2007
Rubrika: ekonomika

HRADEC KRÁLOVÉ - Státní podnik Lesy České republiky (LČR) kvůli chybě při zadání podkladů k miliardovým tendrům na lesnické zakázky o několik dnů posunul termíny pro podání nabídek a otevírání obálek.

Podnik technickým nedopatřením zveřejnil na svém internetu chybné nabídkové soubory pro 28 výběrových řízení. Informovala o tom mluvčí LČR Šárka Kubelková. Z tendrů by měly vzejít firmy, které budou pro LČR pracovat v letech 2008 až 2010. Podnik nyní rozhodl, že termíny prodlouží u všech 257 výběrových řízení, která jsou podle různého modelu obchodu se dřevem rozdělena na dvě skupiny. Otevírání obálek se tak uskuteční postupně od 26. září do 3. října místo původně oznámeného termínu od 20. do 26. září. První část tendrů v hodnotě více než šesti miliard korun podnik vyhlásil v první polovině července. Zakázky se u této části týkají pouze pěstebních a těžebních prací, vlastní obchod se dřívím se bude dít v režii LČR. Druhou část tendrů podnik vyhlásil 31. července a předpokládaná hodnota všech prací činí asi 4,6 miliardy korun a objem dřeva k prodeji je asi 10,3 milionu metrů krychlových. U druhé části tendrů si budou dřevo obchodovat firmy pracující na daném území. Na každý model připadá polovina dřeva těženého ve státních lesích.

Diskuse na serveru Silvarium.cz zůstává přístupná pro všechny čtenáře. Pro vkládání příspěvků je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Poslední komentáře

Anketa

Jaký podíl na obnově u vás tvoří přirozená obnova?

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK Lesnicko-dřevařská komora ČR Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o. Agrární komora ČR Projekt LARIXUTOR

Naše další weby

Sociální sítě