logo Silvarium tisk
Název: Těžba dřeva uzavřela lesní stezky
Zdroj: Liberecký deník
Datum: 05.04.2007
Autor: (ver)
Rubrika: zpravodajství - liberecko

Krkonoše - Dva měsíce po řádění orkánu Kyril, se Krkonošský národní park stále potýká s odstraňováním kalamitního dřeva. Zatím se zpracovalo necelých 16 procent dřevin. Některé stezky v Krkonoších jsou kvůli těžbě uzavřeny.
Orkán, který se přes Krkonoše přehnal v noci z 18. na 19. února, v národním parku poškodil více než 80 procent roční těžby dřeva.
Díky vyhlášení stavu nouze, se likvidace kalamity urychlila. V současnosti je odstraněno více než jedenáct tisíc kubíků kalamitního dřeva.
"Těžební práce nám ale komplikovalo počasí. Nejprve množství sněhu a následně podmáčený lesní terén," informoval mluvčí Správy KRNAP Radek Drahný.
Na jaře by se těžební práce měly rozeběhnout naplno. Vstup do prostoru těžby nebo lezení po skládkách vytěženého dřeva je zakázáno.
Kvůli odstraňování stromů Správa KRNAP také uzavřela některé turistické cesty. Pohyb na nich totiž nebyl bezpečný.
Až na výjimky je většina stezek v současné době zprovozněná.
"Ještě do konce června jsme museli prodloužit uzavírku Vojenské cesty, vedoucí od rozcestí před mostem přes Zlatý potok, po spojnici s Růženinou cestou," řekl Radek Drahný.

(ver)

Foto - Na jaře se v Krkonoších naplno rozeběhne těžba kalamitního dřeva.
Foto Radek Drahný

[V L T A V A+P N P R E S S+L A B E]

Diskuse na serveru Silvarium.cz zůstává přístupná pro všechny čtenáře. Pro vkládání příspěvků je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Poslední komentáře

Anketa

Domníváte se, že lesnictví potřebuje nové přístupy založené na šlechtění lesních dřevin pro vyrovnání se se současnými problémy?

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK Lesnicko-dřevařská komora ČR Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o. Agrární komora ČR Projekt LARIXUTOR

Naše další weby

Sociální sítě