Název: To nezveřejníme, říkají Lesy ČR a jiné instituce
Zdroj: Mladá fronta Dnes
Datum: 24.11.2007
Autor: (tva, maš)
Rubrika: Ekonomika
Praha - Máte pocit, že když patnáct lidí rozhoduje o státních zakázkách za šest miliard korun, měli byste také znát klíč, podle nějž vybírají?
Omyl. Ministerstvo zemědělství a státní podnik Lesy České republiky (LČR), jehož se zakázky týkají, raději vytvoří uzavřený informační kruh s následujícími parametry.
Pokud chcete informaci, ptejte se předsedů a členů komisí, které mají zakázky pod palcem, tvrdí svorně představitelé státu. A co na to oslovení komisaři? Nic nemůžeme komentovat, podepsali jsme dokument o mlčenlivosti, odpovídají.
Kdy se tedy veřejnost a firmy, jichž se třeba vyřazení na základě neznámých parametrů týká, dozvědí klíč hodnotící komise? "Předpokládám, že to bude po skončení výběrového řízení," uváděl ještě před čtrnácti dny ministr zemědělství Petr Gandalovič (ODS), pod nějž LČR patří.
Teď bude asi zklamaný. Šéf LČR totiž včera uvedl, že se zveřejněním rozhodně nepočítá. "Jsem od počátku přesvědčen, že tato věc nemůže být zveřejněna," říká pověřený ředitel podniku Vladimír Dolejský. Odvolává se přitom na možné porušení zákona o veřejných zakázkách.
Je tedy šance dozvědět se pravdu? Podle právničky LČR by způsob výběru mohl popsat antimonopolní úřad. Má to však dvě podmínky: nejprve se musí daným řízením zabývat a následně je shledat v nepořádku. Teprve v odůvodnění by mohl klíč popsat. Takové případy nejsou rozhodně ojedinělé. Tajnosti okolo nakládání se státním majetkem nyní přímo kvetou.
O tom, co všechno státní instituce tají, se dočtete v pondělím vydání rubriky Byznys speciál
Monitoring médií
- čtvrtek 20. březen 2025
- Sněmovní výbor schválil jeden pozměňovací návrh k novele o ochraně přírody (ČTK)
- ANO a SPD proti přírodě (TZ Hnutí DUHA)
- Bude Křivoklátsko národním parkem? (ČT 24)
- Jak to vidím já (30. díl) Zuzana Navrátilová: Cílem lesního hospodaření není ničit, ale udržovat les zdravý (svol.cz)
- Seznam Zprávy: Muž podezřelý ze založení požáru v Č. Švýcarsku zůstane na svobodě (ČTK)
- Obrazem: Lesníci pálili v lese dřevo, oheň neuhlídali. Do terénu museli vyrazit hasiči (e-chomutovsko.cz)
- Lukavický dub z Pardubického kraje získal v evropské anketě čtvrté místo (ČTK)
- Dřevostavby = Cesta k udržitelné budoucnosti (drevoastavby.cz)
- Ukliďme svět 2025: pátek 21. – neděle 23. března. Uklízet náš les a veřejný prostor ale můžeme každý den! (otevrenenoviny.cz)
- Brněnské městské části, které sousedí s lesem, navštěvují v předjaří divočáci (ČTK)
Poslední komentáře
-
Na vodou ovlivněných stanovištích je zásadní udržet stabilitu výsledných porostů. Vyplývá to z metodiky vědců výzkumného ústavu
A perspektiva liliovníku v Evropě. -
Na vodou ovlivněných stanovištích je zásadní udržet stabilitu výsledných porostů. Vyplývá to z metodiky vědců výzkumného ústavu
Už jste o něm aspoň slyšeli ?? -
Ukliďme svět 2025: pátek 21. – neděle 23. března. Uklízet náš les a veřejný prostor ale můžeme každý den! (otevrenenoviny.cz)
Kdybyste ty svoje spratky pořádně vychovali, nemuseli byste teď po nich ... -
Na vodou ovlivněných stanovištích je zásadní udržet stabilitu výsledných porostů. Vyplývá to z metodiky vědců výzkumného ústavu
Jedle s bukem na prameništích 1.LVS ? CHocholouška jste volali ?? -
Na vodou ovlivněných stanovištích je zásadní udržet stabilitu výsledných porostů. Vyplývá to z metodiky vědců výzkumného ústavu
Jako vážně buk na zamokřená stanoviště ? :cry: A modřín ?? A jedle a ... -
Evropská komise reaguje na americká cla na ocel a hliník protiopatřeními. Dotknou se produktů ze dřeva
Pochopil jsem dobře, že místo očekávané náhrady Kanadského dovozu do ... -
Na břeclavské dražbě se prodalo veškeré nabízené cenné dříví, celkem tisíc kubíků (lesycr.cz)
A Polana - výrazný nárůst všemožných pochybených překupníků z celého ... -
Nové sídlo společnosti Lesy ČR bude postaveno celé ze dřeva a bude mít zelenější fasádu (designmag.cz)
Na jednom obrázku komplex vypadá, že je složený z plastových přepravek ...