logo Silvarium tisk

Díky energetické krizi značně stoupl zájem o spalování palivového dřeva. Domácnosti, které topí dřevem dlouhodobě, se na topnou sezónu připravily s dostatečným předstihem a zpravidla již mají v zásobě dostatek suchého dřeva vhodného pro spalování. Ovšem mnoho domácností zvolilo variantu vytápění dřevem až v průběhu letošního roku jako alternativu k vytápění plynem či elektřinou.

Tyto domácnosti nakupovaly palivové dřevo až v průběhu letošního roku nebo jej stále ještě nakupují. Proto rostou obavy, že v letošní topné sezóně bude spalováno extrémně velké množství mokrého dřeva, což je spojeno i s vyššími emisemi.

Celý článek najdete zde

Komentáře  

+3 # schutzmeister@iex.cz 2022-10-25 12:09
" Dle metodiky se má vlhkost měřit 5 cm od každého okraje dřeva a v jeho středu, ale tuto metodiku použiji až v okamžiku, kdy se obsah vody bude blížit 25 %."

Nu - vot těchníka...

Nás v době bez tědle serepetiček učili, že na každej cenťák je rok. Takže 8 čísel tlustej špalek vyschne za 4 roky - cenťák z každý strany, takže 8 děleno dvěma.
Ale musí to bejt na luftě. Nu a dub schne o plovinu dýl. Je to jednoduchý.
A když teda měřit, tak nově rozštípnutej kus.
Né jako muj kamarád ze Seatlu, kterej v létě koupil čerstvou douglasku a na podzim jí měl "suchou" měřákem na podlahy. :lol:

Diskuse na serveru Silvarium.cz zůstává přístupná pro všechny čtenáře. Pro vkládání příspěvků je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Poslední komentáře

Anketa

Pokládáte zřizování NP na Křivoklátsku za ideální způsob ochrany tamní přírody?

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK Lesnicko-dřevařská komora ČR Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o. Agrární komora ČR Projekt LARIXUTOR

Naše další weby

Sociální sítě