logo Silvarium tisk

Díky energetické krizi značně stoupl zájem o spalování palivového dřeva. Domácnosti, které topí dřevem dlouhodobě, se na topnou sezónu připravily s dostatečným předstihem a zpravidla již mají v zásobě dostatek suchého dřeva vhodného pro spalování. Ovšem mnoho domácností zvolilo variantu vytápění dřevem až v průběhu letošního roku jako alternativu k vytápění plynem či elektřinou.

Tyto domácnosti nakupovaly palivové dřevo až v průběhu letošního roku nebo jej stále ještě nakupují. Proto rostou obavy, že v letošní topné sezóně bude spalováno extrémně velké množství mokrého dřeva, což je spojeno i s vyššími emisemi.

Celý článek najdete zde

Komentáře  

+3 # schutzmeister@iex.cz 2022-10-25 12:09
" Dle metodiky se má vlhkost měřit 5 cm od každého okraje dřeva a v jeho středu, ale tuto metodiku použiji až v okamžiku, kdy se obsah vody bude blížit 25 %."

Nu - vot těchníka...

Nás v době bez tědle serepetiček učili, že na každej cenťák je rok. Takže 8 čísel tlustej špalek vyschne za 4 roky - cenťák z každý strany, takže 8 děleno dvěma.
Ale musí to bejt na luftě. Nu a dub schne o plovinu dýl. Je to jednoduchý.
A když teda měřit, tak nově rozštípnutej kus.
Né jako muj kamarád ze Seatlu, kterej v létě koupil čerstvou douglasku a na podzim jí měl "suchou" měřákem na podlahy. :lol:

Psaní komentářů k článkům na serveru Silvarium.cz zůstává přístupné pro všechny čtenáře. Pro vkládání komentářů je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Poslední komentáře

Anketa

Souhlasíte s pokutami pro myslivce za nesplnění minimální hranice lovu určené státem?

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK Lesnicko-dřevařská komora ČR Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o. Agrární komora ČR Projekt LARIXUTOR

Naše další weby

Sociální sítě