logo Silvarium tisk

Název: U Českého Dubu vysadí ekologové nový les
Zdroj: Mladá fronta Dnes
Datum: 04.04.2007
Autor: (ad)
Rubrika: Kraj Liberecký

Liberecký kraj - Nový smíšený les vysází ekologové ze Společnosti přátel přírody na hektarovém pozemku, který získali po zkrachovalé společnosti u Českého Dubu za symbolickou jednu korunu.
 Ekologové tam vysadí až 15 tisíc sazenic, převážně duby, buky, javory a jedle. "Doplníme je ještě jilmem a divokými ptačími třešněmi," uvedl Jan Korytář, vedoucí společnosti přátel přírody.
 Pomoci s obnovou lesa v obci Březová u Českého Dubu mohou lidé po celé České republice také díky reklamní akci. "Z každého našeho výrobku na úklid domácnosti jde na výsadbu stromu deset korun," konstatoval ředitel české a slovenské pobočky společnosti Freudenberg Petr Dobrý. Výrobky budou mít samolepku nebo visačku s nápisem Sázíme budoucnost. "Desetikoruna nám v průměru pomůže zaplatit jednu sazenici, záleží to na její velikosti. Při většině podobných akcích ale putuje z výrobku jen haléřová částka," upozornil Jan Korytář.
 Jak dodal, společnost je schopná v případě, že zájem lidí o podporu vysazování stromků bude větší než nyní ekologové předpokládají, poskytnout další dvouhektarový pozemek. Společnost přátel přírody je nezisková organizace a na její program stabilizace lesa v Jizerských horách a Ještědu přispívá ministerstvo životního prostředí. Podporují ji i sponzoři a drobní dárci. Má na 600 členů a záchraně ohrožených dřevin se společnost věnuje 13 let. Ekologové sbírají semínka a pěstují z nich nové sazenice ve vlastních lesních školkách, spravují asi 30 hektarů lesa. Věnují se také osvětě k ochraně přírody, snaží se také o vytvoření pralesa na svazích Ještědu.

Regionální mutace Mladá fronta DNES - Liberecký kraj

Diskuse na serveru Silvarium.cz zůstává přístupná pro všechny čtenáře. Pro vkládání příspěvků je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Poslední komentáře

Anketa

Do jaké míry by se Vás dotklo případné zrušení adaptační platby?

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK Lesnicko-dřevařská komora ČR Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o. Agrární komora ČR Projekt LARIXUTOR

Naše další weby

Sociální sítě