logo Silvarium tisk

Asi většina z nás ví, že dřevo je základní surovinou pro výrobu papíru. Ale co buničina? Patrně si neuvědomujeme, nakolik nás obklopuje. Textilie, využití v zdravotnictví, hygienických nebo kosmetických výrobcích. Tu vyrábí společnost Lenzing Biocel Paskov pod vedením generální ředitelky Kateřiny Kupkové.

Jak to všechno v Paskově začalo a jak vypadá výroba buničiny společnosti Lenzing Biocel Paskov dnes? Našli zde třeba pracovní zařazení uprchlíci z Ukrajiny?

Společnost,tehdy pod názvem Severomoravské celulózky a papírny (SMCP), byla vystavěna na zelené louce a výroba papírenské buničiny zde začala na podzim roku 1983...

Celý rozhovor najdete zde

Komentáře  

+3 # schutzmeister@iex.cz 2023-08-15 11:55
Tady to máte. Jako s tím cukrem.
Všichni brečí, jak mají drahé energie.

https://www.upm.com/de/uber-UPM/for-media/releases/2023/07/upm-plant-schliebung-des-werks-plattling-in-deutschland/

A nakonec zjistíte, že jí ještě sami prodávají. 8)

Všechno je jinak. Všechno.

Diskuse na serveru Silvarium.cz zůstává přístupná pro všechny čtenáře. Pro vkládání příspěvků je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Poslední komentáře

Anketa

Do jaké míry by se Vás dotklo případné zrušení adaptační platby?

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK Lesnicko-dřevařská komora ČR Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o. Agrární komora ČR Projekt LARIXUTOR

Naše další weby

Sociální sítě