logo Silvarium tisk

V parku u Roškotova divadla v Ústí nad Orlicí dřevorubci kácejí čtyři desítky stromů. Kácení je součástí obnovy parku, kterou platí město. Místo starých stromů dá město vysadit listnáče, uvedla dnes radnice v tiskové zprávě.

Podle odborníků není 60 procent stromů v parku perspektivních, mají narušenou stromovou kostru. Místo vykácených dřevin město vysadí 30 listnatých stromů, přes 1400 keřů, více než 1300 trvalek a cibulových rostlin.

Obnova parku u Roškotova divadla, které je národní kulturní památkou, začala letos na podzim. Bude tam vyhlídková terasa i amfiteátr. Město bude investice stát 68 milionů korun.

S revitalizací prostoru radnice počítala od roku 1990, předchozí návrhy se neuskutečnily. Aktuální situaci předcházela demolice Janderovy vily z roku 1911, proti čemuž vznikla petice. Posudek památkářů uvedl, že vila nemá památkovou hodnotu. Po komunálních volbách tak radnice dala objekt zbourat.

Park má být od jara 2025 místem, kde se lidé budou potkávat, relaxovat, kam si mohou zajít na výstavu, na koncert.


ČTK

Diskuse na serveru Silvarium.cz zůstává přístupná pro všechny čtenáře. Pro vkládání příspěvků je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Poslední komentáře

Anketa

Do jaké míry by se Vás dotklo případné zrušení adaptační platby?

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK Lesnicko-dřevařská komora ČR Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o. Agrární komora ČR Projekt LARIXUTOR

Naše další weby

Sociální sítě