logo Silvarium tisk

Přesně půl století opečovává Chráněná krajinná oblast Slavkovský les to nejcennější, čím se může Karlovarský kraj chlubit. Lokalitu, kde se pod zemí hromadí vody minerálních pramenů a kde leží zdroje léčivé vody pro Mariánské Lázně, Lázně Kynžvart, Františkovy Lázně a Karlovy Vary. Jedinečné území v trojúhelníku proslulých západočeských lázeňských měst ukrývá mimořádné přírodní bohatství. Je krajem rozlehlých lesů a tajuplných rašelinišť, místem, kde vyvěrají stovky pramenů a mofet, územím podivuhodných hadcových skal, mozaikou pestrých mokřadních luk i krajinou, kterou se proplétají řeky Teplá a Ohře.

Celý článek najdete v MF DNES

Diskuse na serveru Silvarium.cz zůstává přístupná pro všechny čtenáře. Pro vkládání příspěvků je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Poslední komentáře

Anketa

Domníváte se, že lesnictví potřebuje nové přístupy založené na šlechtění lesních dřevin pro vyrovnání se se současnými problémy?

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK Lesnicko-dřevařská komora ČR Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o. Agrární komora ČR Projekt LARIXUTOR

Naše další weby

Sociální sítě