logo Silvarium tisk

Srpen byl zatím deštivý, přesto část Čechů slaví. Znamená to, že i letos vyroste v lesích dost hub. Výhled do příštích let a desetiletí už ale tak veselý není, varují vědci. Na houbaření dopadne klimatická změna. Přijdou vyšší teploty a sušší léta, najít houby tak bude stále těžší. „Nepřijdeme o ně úplně. Ale mohou vymizet některé druhy, které jsme zvyklí sbírat,“ říká mikrobiolog Petr Baldrian.

Celý článek najdete zde

Komentáře  

+7 # Starý 2023-08-10 09:13
Plundrování lesa veřejností je zřejmé a houby nemají ani šanci se přirozeně šířit výtrusy, tak co chceme!
Veřejnost v lese zanechává odpadky, lahve, plasty a další, kdo a za co to bude uklízet?

Jestli to takto bude pokračovat, tak budeme do lesa chodit jako na skládku odpadu.

Tak jak je plošně povoleno chodit do lesů, sbírat cokoli, tak by chtělo plošně nahradit náklady vlastníků na úklid, další věci a udělit vlastníku lesa možnost chránit ve svých lesích přirozené procesy v množení hub a dalšího.
Který zákon se zabývá tímto??
Páni z Mze odpovíte?

Diskuse na serveru Silvarium.cz zůstává přístupná pro všechny čtenáře. Pro vkládání příspěvků je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Poslední komentáře

Anketa

Pokládáte zřizování NP na Křivoklátsku za ideální způsob ochrany tamní přírody?

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK Lesnicko-dřevařská komora ČR Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o. Agrární komora ČR Projekt LARIXUTOR

Naše další weby

Sociální sítě