logo Silvarium tisk

HANA VESELÁ        

Začíná totiž nové programovací období Evropské Unie a Správa parku žádá o nemalé příspěvky na řadu zajímavých novinek - pro turisty i pro přírodu. V Krkonoších by do budoucna mohla být například nocoviště pro batůžkáře, více tetřívků nebo nová expozice v Krkonošském muzeu.

Krkonoše by se do budoucna měly otevřít i tzv. baťůžkářům, tedy turistům, kteří chtějí projít Krkonoše pěšky, se stanem a spacákem na zádech. Sloužit by k tomu měly asi tři oficiální nocoviště, říká za správu parku Radek Drahný: "Ta nocoviště by měla splňovat určité parametry. Měly by být u nějaké komunikace, protože by takové nocoviště by mělo být vybaveno toaletou a ta potřebuje servis".Vůbec největší investici v řádech desítek milionů korun v příštích letech bude představovat přestavba Krkonošského muzea ve Vrchlabí a nová stálá expozice. Ta stávající má už 30 let, nová bude interaktivní, multimediální a také bezbariérová, říká ředitelka muzea Blanka Zázvorková: "Jezdilo se po větších muzeích kde nějaké takové expozice již jsou a dívali jsme se na nejen na obsah, ale i na nové provedení".Krkonošskou kuchyni si bez zvláštní odrůdy červeného "vysockého" zelí ani nelze představitVydejte se s námi do největší krkonošské jeskyněKrkonošský národní park podporuje rozvoj parků v Gruzii. Jak?Další investice půjdou do přírody, a to zejména do obnovy Krkonošských lesů. Těm chtějí ochránci zajistit především stabilitu. Další prioritou je zachování porostů vhodných pro chráněného tetřívka, vysvětluje lesník Zdeněk Čermák: "Zachování vodního režimu, kde půdovně byly mokřady, tak ty obnovit. Aby stromky byly daleko od sebe, tetřívek potřebuje volná místa".První změny by turisté v Krkonošském národním parku mohli zaznamenat už v příštích pěti letech.

Diskuse na serveru Silvarium.cz zůstává přístupná pro všechny čtenáře. Pro vkládání příspěvků je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Poslední komentáře

Anketa

Jaký podíl na obnově u vás tvoří přirozená obnova?

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK Lesnicko-dřevařská komora ČR Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o. Agrární komora ČR Projekt LARIXUTOR

Naše další weby

Sociální sítě